DRUK 3D – NAUKA JUTRA

3d-druk-czym-jest

Technologia 3D szturmem przejmuje sektory produkcyjne na całym świecie. Co zaskakujące, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z jej potencjału ani obecności w codziennym zastosowaniu. Czy wiesz na przykład, że prawie każdy aparat słuchowy jest drukowany w 3D? Albo że większość samochodów wprowadzanych na rynek jest najpierw prototypowana przy użyciu druku 3D? 

Ze względu na rosnącą popularność i sprzedaż stacjonarnych drukarek 3D, w Internecie pojawiło się wiele bibliotek projektowych typu open source, z których można po prostu pobrać plik CAD i wydrukować go do użytku osobistego. Witryny takie jak Thingiverse i GrabCAD oferują bezpłatne projekty: od zabawek, przez pamiątki popkultury, po przedmioty użytkowe (np. etui na smartfony. Można je łatwo pobrać i wydrukować w dogodnym dla siebie czasie.

Druk 3D jest ponadto aktywnie wdrażany przez lekarzy i pracowników służby zdrowia na całym świecie do innowacyjnych zastosowań. Modele anatomiczne 3D, które naśladują rzeczywistą anatomię pacjenta, pomagają lekarzom w zrozumieniu ciężkich przypadków i stosunkowo łatwym planowaniu operacji. Drukowane w 3D prowadnice chirurgiczne podnoszą medycynę o poziom wyżej. Można przekonać się o tym również na polskim podwórku. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę https://cubicinch.pl/uslugi/projektowanie-3d/

Technologia to stale ewoluująca materia. Jej jedynym celem powinno być polepszanie ludzkiego życia. To, co dziś określa się mianem magii, jest w istocie nauką jutra.